روندهای جهانی در چوب پلاستیک


کائوچو و مواد مرکب (WPC)

بررسی جهانی
به طور کلی، چهار عامل اصلی است که استفاده از وجود دارد الیاف طبیعی و چوب پلاستیک جذاب: (1) آنها افزایش ویژگی های خاص به عنوان مثال، سختی و رفتار حرارتی (2) آنها را کاهش دهد قیمت مواد (3) به شدت بهبود سهم زیستی بر اساس و (4) آنها بهتر قابل بازیافت زمانی که در مقایسه با الیاف شیشه ای. هنگامی که در مقایسه با الیاف شیشه، الیاف چوب ارائه می دهد کاهش وزن برای کامپوزیت، که می تواند یک عامل مهم در هزینه های حمل و نقل.
پس از بیش از 30 سال از توسعه بازار، در سال 2010 تولید کامپوزیت چوب پلاستیک جهانی رسید 1.5 میلیون تن اکسترود شده، که به معنی با میانگین سهم چوب 50٪، 750،000 تن از چوب - که هنوز هم تنها یک قطعه از بازار چوب در کل. WPC است که عمدتا در سراسر جهان اکسترود به توخالی و یا قالب های جامد تخته و عمدتا جایگزین چوب های گرمسیری. قدیمی ترین بازار را می توان در شمال یافت امریکا که در آن چند شرکت بزرگ را در حال اجرا.
تولید جهانی WPC، و پیش بینی
عمده نرخ رشد تولید امروز از WPC را می توان یافت در چینی WPC اکستروژن (25٪ p.a.) و همچنین چینی تقاضای داخلی برای WPC در حال رشد است. صنعت چوب پلاستیک در چین دوم در جهان پس از ایالات متحده بزرگترین است. توجه به پیش بینی است (شکل 1) چین 33 درصد از رسیدن تولید جهانی WPC در سال 2015، پس از ایالات متحده آمریکا، که تولید تقریبا نیمی از کل سهم بازار جهانی است. بعد از چین، جنوب شرق آسیا، روسیه، امریکا جنوبی و هند هستند سرعت در حال ظهور بازار WPC است.
تزئینات همچنان به عنوان متداول ترین رشته نرم افزار برای WPCs، همچنین در اروپا، که در آن خرید و فروش پروفیل جامد هستند افزایش در مقایسه با آنهایی که توخالی، اما تزریق مصالح کف سازی تولیدات کاشی نیز تولید میشود. در اروپا بازار مصالح کف WPC تا مرحله بالغ، که به معنی رشد کمتر رسیده نرخ برای شرکت های درگیر. این توسعه در حال رانندگی تولید کنندگان به برای مناطق جدیدی از نرم افزار است. در ابتدا این بود در زمینه شمشیربازی باغ و نمای سایدینگ.
چندین تلاش تحقیقات به تولید شده اند وجود دارد WPC قاب چوبی پنجره، و یا قطعات آن، با این حال فشار خم بر روی قاب ها و درب هستند به طوری که WPC موفق نیست در هنگام استفاده از تولید کنونی فن آوری، این به زودی تغییر خواهد کرد که شرکت وجود دارد، که ایستاده روی لبه به تجاری. هنوز هم وجود دارد بسیاری از مناطق که در آن WPC می تواند سهم خود را در غیرساختاری گسترش منطقه، از جمله ستون راه پله، ستون بالکن، طبقه کاشی، تر و تمیز، دیوار و پروفیل فنی سفارشی (شکل 3).
 
 
مواد و قیمت
در سراسر جهان آن را پلی اتیلن و پی وی سی عمدتا استفاده می شود که است در تولید WPC، اما PP نیز از اهمیت، به خصوص در اروپا (به طور عمده در قالب گیری تزریق). ترین WPC آمیزه در آلمان واقع شده است. قیمت WPC و حبه الیاف طبیعی بسیار متنوع باشد و ارقام ارائه شده توسط تولید کننده طیف بین 1.0 € / kg و تا 4 € / کیلوگرم. Beologic، بزرگترین تولید کننده چوب پلاستیک حبه در اروپا، ارائه می دهد قیمت های 1.10-1.60 € / کیلوگرم. چوب نرم است در سطح جهان به انتخاب اول به عنوان یک منبع فیبر برای WPC، هرچند پوسته برنج نقش بازی، به خصوص در چین است. چوب قیمت از 0.2 متفاوت - 0.4 € / کیلوگرم، بسته به کیفیت و منطقه. اگر چوب با پلیمرهای زیستی گران تر مخلوط کاهش قیمت کامپوزیت می تواند قابل توجه و چوب همیشه سهم زیستی افزایش می دهد. علاوه بر این یک ترکیب خاص سلولز بر اساس به تازگی ارائه شده است توسط شرکت های کاغذ مانند UPM-KYMMENE و Mondipacking. این در خمیر بر اساس و نسبتا کم سهام فیبر از 20-50٪. در فرآیند اکستروژن سهام فیبر از تا 80٪ رسیده است، در تزریق قالب معمولی سهام فیبر 30-40 درصد می تواند استفاده شود.

زمینه WPC از نرم افزار
روند در کامپوزیت های چوب پلاستیک به نظر می رسد به نقطه در یک جهت که در آن نه تنها چوب، اما مختلف الیاف طبیعی و همچنین انواع مختلف پلیمرها استفاده می شود. به غیر از فنی گچ سفید کائوچو و مواد مرکب چوب پلاستیک نیز اخیرا مورد استفاده برای تولید برای مثال اسب سواری موانع، پله (شکل 4) کف کفش و قدم زدن میله های، کالاهای مصرفی و الکترونیک خانوار، با استفاده از روش های مختلف تولید، عمدتا قالب گیری تزریق. همچنین روش های تولید جدید در حال توسعه، به عنوان مثال اکستروژن از تخته گسترده با یا بدون کف.
 
 
 
WPCs نه یک محصول صنعت نجاری و نه از صنعت پلاستیک. این نتیجه که شرکت ها از هر دو طرف یک تمرکز خاص با توجه به برنامه های کاربردی. با این وجود، شرکت با پس زمینه در پلاستیک به نظر می رسد دارای مزایای بیشتری با توجه به خود دانش پروسه های تولید نقش دارند. امروز مواد WPC است که هنوز هم به دور از به طور کامل به عنوان درک یک جایگزین برای هر دو تولید کنندگان و مصرف کنندگان است. بزرگ شرکت هایی مانند IKEA، با محصولات WPC خود، بازی خواهد کرد نقش کلیدی در آوردن مواد WPC به چشم های عمومی. اول WPC ELLAN و اولگا صندلی از IKEA برداشته شد اضافه کردن کاتولوگ، اما پس از یک مدل جدید از یک صندلی شورای جهانی صلح دو سال نوشته شده توسط IKEA معرفی (قس شکل 5). استفاده از پلاستیک زیستی یک نقش کوچک در طاقچه بازی کرده است برنامه های کاربردی، به عنوان توسط شرکت Tecnaro از نشان داده شد آلمان، که به مدت 15 سال لیگنین و یا PLA به عنوان ماتریس استفاده کرده اند پلیمرهای برای WPC و الیاف طبیعی است. یکی از آنهایی که برای اولین بار به استفاده از یک نوع زیستی پلیمر در اکستروژن چوب پلاستیک بود شرکت Fasalex، که نشاسته به عنوان بخشی از پلیمر مصرفی ماتریس در چارچوب درب در اتریش. امروز شرکت آلمانی رونزبرگر استفاده از 100٪ ترکیبات زیستی بر اساس با نام تجاری FASAL، که در پلیمرهای زیستی و چوب بر اساس برای قالبگیری تزریقی چهره اسباب بازی.
 
 
برنامه های کاربردی در فضای باز برای WPC:
# غیر تحمل بار / برنامه های کاربردی غیر سازه ای در
بخش ساختمان، به خصوص مصالح کف سازی، نمای سایدینگ، نرده، پنجره
ساخت و ساز قاب، ایوان و اسکله
# چوب در باغ: مبلمان باغ، نرده ها و سایر
برنامه های کاربردی در باغ
# موانع از سر و صدا در ساخت و ساز در خیابان و pilings ورق برای
محوطه سازی
برنامه های کاربردی داخلی و WPC
#مهندسی خودرو (تریم داخلی)، "در زیر هود"
پوشش و قطعات در معرض کمتر از 110 ° C
# کامیون و ظروف (به عنوان مثال پلت فرم)
# درب (فریم و پروفیل)، قطعات مبلمان (پاهای کمد،
فریم آشپزخانه کمد و غیره)، صندلی (به عنوان مثال PS 2012 توسط IKEA)،
آستانه پنجره
# انجمن به عنوان جایگزینی برای ام دی اف و تخته ذرات در
مناطق رطوبت بالا
کالاهای مصرفی و محصولات طاقچه:
# ابزار موسیقی (E-گیتار، کلارینت، فلوت)
؟؟؟؟ قطعات کوچک (به عنوان مثال مداد، اسباب بازی، بازی، فنجان بچه ها، کلاس بالا
بسته بندی، رژ لب)
# پالت چوبی، حفاظت لبه برای بسته بندی
# لوله های هسته (به عنوان مثال، پیچ و مهره از پارچه)
# الکترونیک خانوار (فوتبال، خلاء)
# قاب 
بازار برای کامپوزیت های زیستی بر اساس در اروپا در سال 2012
در مطالعه اول به برای کامپوزیت های زیستی بر اساس در اروپا خواهد بود در پایان سپتامبر 2013 منتشر و ارائه خواهد شد در بزرگترین کنفرانس WPC اروپا در شهر کلن: جستجو. wpc-kongress.de در 10th دسامبر. نوا انستیتو (آلمان) و آستا ادر کائوچو و مواد مرکب مشاور (اتریش) در حال کار با هم در یک مطالعه جامع که متحد چوب / کامپوزیت پلاستیک و الیاف طبیعی پلاستیک های تقویت (NFRP) تخصص از هر دو انجمن. این مطالعه با هدف محاسبه مقدار WPC و NFRP که توسط صنعت اروپا در سال 2012. تولید شد برای رسیدن به یک پایگاه داده قابل اعتماد برای صنعت، مطالعه خواهد شد در یک بر اساس بررسی شورای جهانی صلح و صنعت NFRP. اشخاص علاقه مند می هنوز پیوستن به بررسی: http://bit.ly/12h7ihP